برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی

دانشکده دندانپزشکیSchool of Dentistry

فهرست اصلی

درباره ما

 

 

دانشکده دندانپزشکی تبریز با تکیه بر اساتید مجرب و نیروهای جوان هیات علمی خود وبا دارا بودن شرایط ژئوپولیتیک ویژه (همجواری با کشورهای مختلف) و دارا بودن امکانات و دستگاههای پیشرفته و بخش های مختلف علمی پژوهشی و بیمارستانی بعنوان قطب اصلی دندانپزشکی در شمال غرب کشور بوده و در این راستا به سمت ایجاد رشته های تخصصی و فوق تخصصی حرکت می کند و در نظراست تا نسبت به جذب و پرورش نیروهای نخبه و دانشجویان کشورهای همجوار اقدام لازم را بعمل آورد و امید است با پرورش و آموزش این افراد قسمتی از کمبود نیروهای دندانپزشک و متخصص در جامعه تامین و نیازهای جامعه از لحاظ خدمات دندانپزشکی مرتفع گردد.

این دانشکده در سال 1365 به ریاست آقای دکتر زهتاب فرد با تحصیلات دکتری دندانپزشکی افتتاح گردید . در مهر سال 1366 با پذیرش 45 نفر دانشجو در رشته دکترای دندانپزشکی در محل ساختمان قدیمی دانشکده پزشکی (دانشکده پیراپزشکی فعلی) تبریز در یک اطاق کوچک بعنوان قسمت اداری و با استفاده امکانات وکلاسهای آموزشی آن دانشکده شامل یک کلاس درس نظری وآزمایشگاههای علوم پایه فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود.

تامین کادرهیئت علمی و تخصصی دانشکده از سال 1363 با اختصاص سهمیه مربی دستیار در رشته های اندو و پروتزهای دندانی و ارتدنسی برای  این دانشکده آغاز گردیده بود و پس از طی 2 سال از پذیرش اولین سری دانشجویان بعلت آماده نبودن ساختمان اصلی دانشکده‚ ادامه تحصیل و طی دوره کلینیکی این دانشجویان در مرکز بهداشتکار دهان و دندان با حضور این متخصصین و مدرببان مرکز مذکور مسیر گردید.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز فعالیت آموزشی خود را از مهرماه سال 1366 با پذیرش دانشجو در محل دانشکده بهداشت دهان در رشته دکترای دندانپزشکی آغاز نمود. این روند تا سال 1374 که دانشکده جدید دندانپزشکی افتتاح گردید ادامه داشت و دانشجویان مقطع علوم پایه در دانشکده پزشکی سابق و مقطع کلینیک در مرکز آموزش بهداشت کاردهان ودندان مشغول به تحصیل بودند.و سپس در سال  1374 به ساختمان  جدید خود به مساحت30000  متر مربع و مجهز به بخش بیمارستانی 25 تختخوابی ، منتقل شد.

از اردیبهشت ماه سال 1374 ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی با راه اندازی بخشهای جراحی، پریو، اندو، ترمیمی، رادیولوژی، آسیب شناسی دهان، پروتزهای دندانی ثابت، پارسیل، متحرک، کامل، بیماریهای دهان وتشخیص و ارتدنسی با کل 223 دستگاه یونیت دندانپزشکی و صندلی افتتاح گردید.

این دانشکده تا سال 1379 فقط در یک مقطع دکترای حرفه ای دندانپزشکی پذیرش دانشجو مینمود ولی از آن سال اقدام به پذیرش در مقطع دکترای تخصصی در سه رشته کرده است
 

در سال‌تحصیلی جاری، 688 دانشجو در دوره دكترای دندانپزشكی عمومی و 79 دانشجو در دوره‌های تخصصی و 9 دانشجو در رشته کارشناسی ساخت پروتزهای دندانی  مشغول به تحصیل هستند .109  نفر عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی اند که در قالب یازده گروه آموزشی فعالیت می‌کنند.